
Figyelte már magát mi történik a szervezetével ha a napokban tetőző kánikula ellen “sok folyadékot fogyaszt”? Én már figyeltem és azt tapasztaltam, hogy délután már megjelenik az ismerős tompa, a tarkó alján induló fejfájás, bágyadtság és fáradtság, ami csak másnapra múlik el, jellemzően minden kezelés nélkül. Mert ugye az időjárás tehet mindenről.
Ha az emberben kérdések merülnek fel, tudni szeretne valamit a hidegről, kérdezze azokat az embereket akik az életüket hideg éghajlaton töltik (pl eszkimókat). Ha a kánikuláról szeretne tudni valamit, érdemes olyanoktól tanácsot kérni, akik életük jelentős részét 40 fok feletti hőmérsékletben élik le.
Jó a víz? Vagy milyen fajta folyadékot fogyasszunk?
Nem minden folyadék alkalmas a szomjoltásra ha szomjasak vagyunk. Nem jó a cukor, nem jó az alkohol, sem a protein tartalmú italok. Nem csillapítják szomjunkat nem segítenek a kánikulában ha nagyon szomjazik a szervezetünk. Sokkal jobb egy pohár víz vagy natúr tea (amiben nincs cukor) , mert úgy hidratál, hogy közben nem okoz fejtörést a szervezetünknek. Próbálja ki a mentateát, kellemesen hűsít, jó szomj oltó.
Ha egy liter vízbe beleszór egy kis sót a verejtékezéssel elvesző ásványisó is pótolva van.